Tu jesteś:

Czterech kandydatów do rady nadzorczej Polimeksu Mostostal

Zarząd Polimeksu Mostostal poinformował, że na walnym zgromadzeniu, 3 czerwca, zgłoszone zostaną kandydatury czterech nowych członków do rady nadzorczej spółki.

Kandydaturę Artura Jędrzejewskiego na niezależnego członka rady nadzorczej zgłosi Fundusz Inwestycyjny Pioneer. Artur Jędrzejewski był wcześniej prezesem zarządu Bouchard & Cie A.G. z siedzibą w Szwajcarii. Pracował m.in. w Carlson Private Equity Ltd. i Corporate Finance S.A. Jest obecnie członkiem rad nadzorczych m.in. w Vistula Group, Rubicon Partners S.A., domu maklerskim Ventus Asset Management, Impera Capital, Gaudi Management S.A., Liberty Group S.A. Agencja Rozwoju Przemysłu zgłosi trzy kandydatury na nowych członków rady. Jerzy Góra był wcześniej dyrektorem departamentu Obsługi Gospodarki Morskiej Gdynia w Banku Morskim S.A. w Szczecinie. Wojciech Barański jest radcą prawnym specjalizującym się w prawie finansowym, bankowym oraz upadłościowym. W latach 2004 – 2007 był prezesem, a następnie likwidatorem w jednym z funduszy kapitałowych. Jest ekspertem prawnym Komisji Sejmowej Administracji i Spraw Wewnętrznych. Trzeci z kandydatów, Tadeusz Kuczborski, pełnił do 2012 r. funkcję wiceprezesa i członka zarządu w Polskim Banku Przedsiębiorczości S.A. Jest z wykształcenia ekonomistą, wcześniej związany był m.in. z BRE Bankiem, WestLB Bankiem Polskim i Powszechnym Bankiem Kredytowym. Realizował projekty w zakresie energetyki, infrastruktury, telekomunikacji i gospodarki komunalnej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×