Tu jesteś:

Czerwona Torebka też podlicza półrocze

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Handlowej Czerwona Torebka wyniosły w I półroczu 2014 roku 146 mln PLN, co w porównaniu do 52 mln PLN w analogicznym okresie poprzedniego roku oznacza niemal trzykrotny wzrost.

W okresie sprawozdawczym Spółka uzyskała ponad 60 proc. przychodów ze sprzedaży z segmentu handlowego, który stał się dominujący w Grupie ze względu na przejęcie w ubiegłym roku sieci sklepów spożywczo-monopolowych Małpka Express, sklepu internetowego Merlin.pl, a także w związku z rozwojem projektu spółki – Dyskontów Czerwona Torebka. Obecnie działa 17 takich sklepów. Tak dynamiczny rozwój firmy wiąże się z istotnymi nakładami inwestycyjnymi, dlatego I połowę 2014 roku Grupa Czerwona Torebka zamknęła stratą na poziomie ok 67 mln PLN.

Wartość aktywów trwałych Grupy przekroczyła w okresie sprawozdawczym 1 075 mln PLN, z czego niemal 750 mln PLN stanowił kapitał własny, a zadłużenie ogółem wyniosło 354 mln PLN. Spółka pozyskuje środki na realizację projektów handlowych zarówno ze sprzedaży znajdujących się w portfelu firmy nieruchomości komercyjnych w ramach stworzonego programu inwestycyjnego 8 proc. jak i kredytów inwestycyjnych oraz leasingów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×