Tu jesteś:

Czarnecki wybuduje wieżowiec w Katowicach

Firma LC Corp, związana z najbogatszym Polakiem Leszkiem Czarneckim, zbuduje wieżowiec i biurowiec w Katowicach. Ma już pozwolenie na budowę – informuje Gazeta Katowice.

Działkę przy ul. Roździeńskiego w centrum Katowic firma Leszka Czarneckiego kupiła w 2008 r. Grunt został wówczas wyceniony na 80 mln zł. LC Corp od początku zamierzało stawiać w tym miejscu wieżowiec, a na przestrzeni lat powstało już kilka koncepcji. Jedna z nich przedstawiała nawet budynek biurowy o wysokości 200 metrów.
Teraz LC Corp wraca do tych planów. Tym razem na działce przy ul. Roździeńskiego chce zbudować dwa biurowce. Niższy będzie miał 8 kondygnacji i ok. 34 metry wysokości. Sąsiedni, bliźniaczy osiągnie wysokość 106 metrów. Projekt powstał w Autorskiej Pracowni Achitektury Kuryłowicz&Associates.
- LC Corp dostał już pozwolenie na budowę niższego budynku. Będzie to budynek usługowo-biurowy z częścią handlową. W budynku ma być też podziemny parking - mówi gazecie urzędnik katowickiego Urzędu Miasta.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×