Tu jesteś:

Czarnecki odchodzi z rady nadzorczej LC CORP

Ludwik Czarnecki złożył rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej LC Corp – poinformowała spółka w komunikacie giełdowym. Jego miejsce zajmie Damian Milibrand, dotychczasowy prezes Home Broker.

Ludwik Czarnecki, prywatnie ojciec miliardera Leszka Czarneckiego, zrezygnował dziś z zasiadania w radzie nadzorczej spółki LC Corp. Funkcję przestanie pełnić od środy, 28 maja. W tym dniu ma się również odbyć walne zgromadzenie spółki, które zatwierdzi wyniki finansowe LC Corp za 2012 r. Czarnecki nie podał przyczyny swojej rezygnacji. Na jego miejsce rada nadzorcza ma powołać w środę Damiana Milibranda. W latach 2004 - 2008 Milibrand był związany z Open Finance, a od 2006 r. zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego tej spółki, tworząc m.in. mobilne struktury doradców Open Direct. W latach 2008 – 2013, jako Prezes Zarządu Home Broker, był pomysłodawcą modelu biznesowego i  odpowiadał za budowę i rozwój struktury sprzedaży firmy. Home Broker jest obecnie jednym z liderów na polskim rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i  pośrednictwa w udzielaniu kredytów hipotecznych. W I kw. 2013 r. spółka LC Corp zysku netto LC Corp wzrósł do 17,34 mln z 6,84 mln zł rok wcześniej. Niedługo spółka związana z Leszkiem Czarneckim chce rozpocząć inwestycję w centrum Katowic: przy ul. Roździeńskiego ma powstać 106-metrowy biurowiec. Ma już pozwolenie na budowę.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×