Tu jesteś:

Cromwell wchodzi w partnerstwo z Bouygues Construction

Cromwell Property Group, inwestor i zarządca nieruchomości, zawarł strategiczne partnerstwo z firmą Linkcity, z grupy Bouygues Construction – globalnej firmy budowlanej, w celu zainwestowania w rozwój portfela logistyki i zakładów produkcyjnych w Europie Środkowej.

Docelowa wartość brutto aktywów w portfelu wynosi 500 milionów euro, natomiast aktywa stanowiące ponad 25 proc. tego portfela zostały już zabezpieczone. Pierwszym z nich jest budynek logistyczny o powierzchni 8 000 mkw. Położony nieco ponad 100 kilometrów na wschód od Pragi, w Czechach, jest już w 88 proc. przednajęty, a koniec prac zaplanowano na trzeci kwartał 2018 roku. 

Na większe, drugie i trzecie projekty, obejmujące łącznie 180 000 mkw., również poszukiwani się aktualnie najemcy.

Spółki stowarzyszone z Bouygues – Linkcity oraz VCES – będą odpowiedzialne za rozwój projektu, generalne wykonawstwo i budowę portfela, a firma Cromwell będzie źródłem funduszy inwestycyjnych, a następnie będzie świadczyć usługi zarządzania aktywami po zakończeniu budowy każdego projektu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×