Tu jesteś:

Corelens chce zmienić działalność na deweloperską

Spółka Corelens chce zmienić profil działania z produkcji soczewek na deweloperska. Będzie budować domy i obiekty komercyjne. 

Zarząd notowanej na NewConnect spółki Corelens zamierza podjąć działania, by doprowadzić do zmiany działalności spółki na działalność deweloperską. Planuje specjalizacje w  budowie domów mieszkalnych jedno i wielorodzinnych oraz obiektów komercyjnych .

- W związku z obserwowanym w ostatnich latach brakiem znaczących wzrostów wartości przychodów spółki wynikającej z dotychczasowej działalności operacyjnej zarząd spółki zamierza podjąć działania, które w konsekwencji mogą doprowadzić do zmiany przedmiotu działalności spółki na działalność deweloperską, polegającą na budowie domów mieszkalnych jedno i wielorodzinnych oraz obiektów komercyjnych – poinformowała spółka w komunikacie.

W ocenie zarządu, jeśli planowane zmiany dojdą do skutku -  stanowić to będzie pozytywną zmianę dla akcjonariuszy, gdyż umożliwi spółce działalność w szybko rozwijającym się segmencie rynku nieruchomości.

Spółka poinformowała, że zamierza też wyodrębnić zorganizowaną część przedsiębiorstwa, obejmującą prowadzoną dotychczas działalność operacyjną, a następnie wnieść ZCP w formie aportu do nowo utworzonej spółki celowej zależnej, a  następnie ją sprzedać. 

Obecnie działalność operacyjna Corelens skupia się na dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań dla branży okulistycznej. Podstawą oferty jest sprzedaż soczewek wewnątrzgałkowych, stosowanych przez lekarzy w chirurgii zaćmy. W związku z zakładaną zmianą strategii operacyjnej spółka planuje zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania.  

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×