Tu jesteś:

Coraz więcej inwestorów instytucjonalnych na rynku najmu

Wzrasta popyt na mieszkania inwestycyjne, a tym samym zwiększa się liczba podmiotów inwestujących w rynek mieszkań na wynajem. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa oraz Grupa Mzuri – pierwsza i obecnie największa firma zarządzająca ponad 3000 mieszkań na wynajem w całej Polsce, zawarły umowę, na mocy której Mzuri Investments zbuduje Compensie portfel mieszkań na wynajem.

Umowa będzie zrealizowana w bieżącym roku, a jej przedmiotem jest zbudowanie w głównych miastach Polski portfela mieszkań na wynajem, którymi zarządzać będzie Mzuri.

Inwestowanie w mieszkania na wynajem to jedna z najbezpieczniejszych i najzyskowniejszych form inwestowania na polskim rynku, która w skali roku może przynieść zwrot nawet do 7 proc. W Europie, według danych Eurostatu, prawie 20 proc. osób mieszka w lokalach wynajmowanych. W Polsce to zaledwie ok. 5 proc., przy czym między 2009 a 2014 rokiem odsetek Polaków wynajmujących mieszkania wzrósł dwukrotnie, a w samym 2017 roku liczba osób korzystających z tej formy mieszkania wzrośnie o kolejne ok. 200 tys. najemców. Eksperci z Grupy Mzuri podają, że szybkie tempo rozwoju rynku najmu w Polsce będzie się utrzymywać.

Portfel mieszkań Compensy zostanie zbudowany w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Kraków i Łódź. Pierwsze mieszkania będą dostępne na wynajem już w listopadzie. Eksperci z Mzuri podają, że najlepsze zwroty, spośród miast które Grupa Mzuri obsługuje, przynoszą inwestycje w lokale na Śląsku i w Łodzi. Inwestorzy mogą liczyć nawet na 7 proc. Elementem znacząco wpływającym na atrakcyjność inwestycji na wynajem jest również niski poziom pustostanów (średni poziom pustostanów w Polsce na koniec sierpnia 2017 wyniósł wyłącznie 4,1 proc., co daje 2 tygodnie w skali roku) oraz sukcesywny wzrost cen najmu (średni koszt wynajmu mieszkania w Polsce w II kwartale 2017 wyniósł 1254 zł, w drugim kwartale zeszłego roku było to 1214 zł). Portfelem mieszkań Compensy zarządzać będzie Mzuri.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×