Tu jesteś:

Colliers: rośnie zainteresowanie gruntami inwestycyjnymi.

Inwestorzy poszukują terenów przeznaczonych pod zabudowę biurową, mieszkaniową i przemysłową. Colliers szacuje, że wartość transakcji na rynku gruntów może sięgnąć blisko 1,75 mld zł w 2014 roku i tym samym będzie zdecydowanie większa w porównaniu z wynikami osiągniętymi w latach poprzednich (w 2013 i 2012 było to ok. 1,5 mld zł).

W pierwszym kwartale 2014 roku łączna wartość transakcji na rynku gruntów inwestycyjnych, w które zaangażowana była firma Colliers International wyniosła blisko 215 mln zł. Do końca 2014 roku wartość tych transakcji powinna zwiększyć się o kolejne 500 mln zł.

Największym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się tereny przewidziane pod zabudowę mieszkaniową. Na takie inwestycje wydali 55 proc. środków, 40 proc. przeznaczyli na działki pod zabudowę biurowo-handlową, a 5 proc. na tereny pod zabudowę magazynową.

– Pomimo dużej podaży popyt na grunty inwestycyjne wciąż nie został w pełni zaspokojony. Powodem jest ograniczona liczba gruntów spełniających wymagania deweloperów, którzy poszukują głównie inwestycji gwarantujących stabilny oraz szybki zwrot z kapitału. W przypadku atrakcyjnych terenów przeznaczonych pod projekty mieszkaniowe i biurowe w największych miastach możemy spodziewać się nieznacznego wzrostu cen. – mówi Emil Domeracki, starszy specjalista w Grupie Usług Inwestycyjnych, Colliers International.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×