Tu jesteś:

Colgate zainwestuje ponad 100 mln zł w rozbudowę zakładów w Świdnicy

Na początku lipca rozpoczęła się rozbudowa fabryki Colgate-Palmolive w Świdnicy.

Po zakończeniu rozbudowy w świdnickim zakładzie będą produkowane płyny do płukania jamy ustnej, a dodatkowo o 30 procent zwiększy się również produkcja pasty do zębów. Tym samym zakład Colgate-Palmolive w Świdnicy stanie się strategiczną fabryką koncernu w Europie. Najpóźniej do końca 2015 r. Colgate zainwestuje w rozbudowę zakładu co najmniej 102,5 mln złotych oraz zatrudni minimum 80 nowych pracowników. Te nakłady mogą być większe, co udowodnił przedsiębiorca przy realizacji dotychczasowych inwestycji.

Fabryka pasty do zębów Colgate-Palmolive w Świdnicy oficjalnie została otwarta 1 lipca 2008 roku. Spółka deklarowała wówczas zatrudnienie minimum 400 osób i inwestycję rzędu 160 ml zł. Obecnie zakład zatrudnia ponad 600 osób, a na inwestycję w Świdnicy przeznaczono ponad 400 mln zł. Prace potrwają według planu do połowy 2014 r. Obecne hale fabryczne zajmują ok. 35 tys. metrów kwadratowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×