Tu jesteś:

Cinema City kupuje akcje Ronson Europe

Cinema City International wraz z U. Dori wspólnie kupują 15.3 proc. akcji Ronson Europe od GE Capital Real Estate.

Cinema City International NV (“Cinema City”), poinformowało, że jej spółka zależna podpisała umowę kupna pośrednio 7,65 proc. akcji spółki Ronson Europe NV (“Ronson”), dewelopera na rynku mieszkaniowym w Polsce działającego w segmencie średnim w kilku dużych miastach w Polsce. Wartość transakcji opiewa na kwotę ok. 14.6 mln PLN.  U. Dori Group (“Dori”) także podpisała umowę dotyczącą kupna pośrednio takiej samej liczby akcji spółki Ronson.

Przed zawarciem transakcji Cinema City była ekonomicznym właścicielem 32,11proc. pakietu akcji Ronson Europe NV poprzez poprzez współkontrolę nad general partnership utworzonym zgodnie z prawem holenderskim pomiędzy jej spółką zależną, ITR 2012 B.V. a ITR Dori B.V.

Po zawarciu transakcji partnerzy będą wspólnie wykonywać prawo głosu z 79,56 proc. akcji  Ronson Europe NV. Ronson Europe NV jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zamknięcie transakcji planowane jest w listopadzie 2013 po spełnieniu pewnych warunków zawieszających.

– Zdecydowaliśmy skorzystać z tej okazji, aby zwiększyć nasze zaangażowanie w Ronsonie i kontunuować nasz general partnership z Dori w tym przedsięwzięciu. Bardzo doceniamy wkład GE Capital Real Estate w rozwój Ronson. GE Capital Real Estate była dla nas cennym partnerem w prowadzeniu spółki z sektora nieruchomości i szanujemy ich decyzję ograniczającą skalę działalności w Polsce w tym segmencie. – powiedział Moshe J. Greidinger, Prezes Cinema City, największego operatora kinowego w Europie Środkowo-Wschodniej i w Izraelu. 

–Jesteśmy przekonani, że Ronson będzie rozwijał działalność realizując nowe projekty na posiadanej bazie gruntów, a także na nowych działkach. Dla Cinema City ta transakcja przyniesie znaczący jednorazowy dochód finansowy, a następnie wyższy udział w przyszłych zyskach Ronsona w dalszej działalności tej spółki.– dodał.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×