Tu jesteś:

Ceny działek budowlanych spadają

Ceny działek budowlanych w Polsce

Stawki pojawiające się w ogłoszeniach sprzedaży działek budowlanych spadły niemal w każdym mieście i województwie w sierpniu 2017 roku. W relacji miesiąc do miesiąca zmiany cen przekraczały nawet 27 proc. - podaje w raporcie Bankier.pl

Oczekiwania sprzedawców spadły nawet w Warszawie. Cena ofertowa 1 mkw. działki pod budowę domu obniżyła się w stolicy o 3 proc. – z 685,60 zł do 661,70 zł. Jeszcze na początku tego roku zbywający chcieli za działki w stolicy ponad 700 zł/mkw. – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom.pl. Ceny, choć nieznacznie, spadły także w przypadku całego województwa mazowieckiego.

Największe spadki dotyczyły jednak województwa małopolskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego, gdzie oczekiwania sprzedawców obniżyły się o 9 proc. – nominalnie największe były w Małopolsce – spadek wyniósł 10 zł/mkw.

Po województwie mazowieckim najdroższe pozostaje województwo pomorskie ze średnią ceną z ofert sprzedaży wynoszącą 134,9 zł/mkw. Blisko  granicy 100 zł za mkw. są jeszcze województwa: małopolskie (96,9 zł), wielkopolskie (95,1 zł) i śląskie (93,4 zł).

Co ciekawe,czołówka najdroższych miast wojewódzkich nie odpowiada tej z województwami. Po najdroższej Warszawie, najwyżej wyceniano parcele zna terenie Poznania i Krakowa. Ponad 300 zł/mkw. chcieli także właściciele działek z Gdańska  i Wrocławia .

Ciągle najtaniej jest w Gorzowie Wielkopolskim – cena spadła w relacji miesiąc do miesiąca o 27 proc., stawka ofertowa w sierpniu wyniosła 48,7 zł/mkw. - tylko o 1 zł więcej niż w przypadku średniej dla całego województwa lubuskiego.

Duży spadek odnotowano jeszcze w Szczecinie (11 proc.), Łodzi (7 proc.), Opolu (6 proc.) i Wrocławiu (5 proc.). W ogłoszeniach oferowane ceny spadły w tych miastach średnio o 20 zł/mkw. Największą podwyżkę odnotowano z kolei w Kielcach – 15 proc., co przełożyło się na nominalny wzrost przekraczający 25 zł/mkw.gruntu. Nie wiadomo, czy taka spadkowa  tendencja utrzyma się w najbliższych miesiącach.

Źródło: Bankier.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×