Tu jesteś:

Centrum rozrywki powstanie przy PGE Arenie w Gdańsku

Park rozrywki, aquapark, ogród tropikalny, centrum odnowy biologicznej oraz hotel mogą powstać obok PGE Areny Gdańsk. Kompleks pięciu nowych budynków na działce miasta powstanie przy wsparciu prywatnych inwestorów - czytamy w komunikacie.

Właścicielem terenu, na którym mają powstać nowe obiekty użyteczności publicznej, jest spółka miejska BIEG 2012. Zgodnie z założeniami inwestycja może być realizowana w kilku etapach, przy wsparciu inwestorów prywatnych. Blisko pięciohektarowa działka przylegająca do PGE Areny Gdańsk, od strony ulicy Marynarki Polskiej, ma duży potencjał inwestycyjny. Może na niej stanąć kilka budynków o funkcjach określonych jako rekreacyjne, rozrywkowe, związane z przemysłem czasu wolnego. Niewykluczone więc, że powstaną na przykład aquapark, ogród tropikalny, park rozrywki, centrum odnowy biologicznej oraz hotel. Nie ma natomiast mowy o budynkach mieszkalnych, dużych centrach handlowych czy zakładach przemysłowych.

Przygotowana przez BIEG 2012 architektoniczna koncepcja nowych obiektów jest spójna z istniejącym już stadionem. Koncepcję stworzyli projektanci PGE ARENY, czyli biuro projektowe Rhode-Kellermann-Wawrowsky z Düsseldorfu. Prace trwały kilka miesięcy i zostały ukończone w lutym tego roku. Ostatecznym kształt przedsięwzięcia zostanie opracowany w dialogu ze społeczeństwem, z inwestorami, którzy zdecydują się w nie zaangażować. BIEG 2012 planuje dyskusję nie tylko w środowisku biznesowym, ale uwzględni też głosy urbanistów, ekspertów od nieruchomości i turystyki.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×