Tu jesteś:

Centrum Produkcji i Logistyki Portowa 74 w Gliwicach

Centrum produkcyjno-logistyczne SILS Centre Gliwice

Pod koniec czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowego centrum produkcyjno - logistycznego firmy SILS Centre Gliwice.

Spółka należy do grupy Ferrostaal Automotive oraz grupy Preymesser GmbH. Firma od 1999 roku aktywnie działa w podstrefie gliwickiej Katowickiej SSE, jest członkiem śląskich klastrów: motoryzacyjnego SILESIA AUTOMOTIVE oraz Śląskiego Klastra Logistyki. Nowy, nowoczesny obiekt o powierzchni hali 8 tys. mkw. i biura 1 tys. mkw. wyposażony jest w system tryskaczy i świetliki umożliwiające prowadzenie działalności produkcyjnej.

Halę wybudowano głównie z myślą o rozszerzeniu działalności firmy w ramach montaży podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego z powierzonych materiałów oraz z myślą o dostawach posekwencjonowanych modułów w systemie JIT (just in time) oraz JIS (just in sequence) do producentów pojazdów. Innym powodem jest rozpoczęcie nowej działalności logistycznej. Co najmniej 2 tys. - 4 tys. mkw. hali przeznaczonych jest bowiem na ogólnodostępny magazyn, w którym poza rozładunkiem, składowaniem i załadunkiem możliwe są przepakunki, kompletacje, przygotowywanie zestawów itp.

Inwestycja była prowadzona przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×