Tu jesteś:

CPL Jobs: o zarobkach w branży słów kilka

– Rynek nieruchomości i budownictwa w kontekście pracy ma się zdecydowanie lepiej, niż w latach 2009 - 2011. Rok 2012 przyniósł wiele nowych potrzeb rekrutacyjnych, w tym na stanowiska związane z zarządzaniem nieruchomościami, wynajmem powierzchni komercyjnych i zarządzaniem projektem budowlanym– Oskar Kasiński, Head of Construction & Property Poland CPL Jobs.

– W 2013 roku ta tendencja utrzymywała się nadal, ale pojawiło się również wiele stanowisk związanych z ożywieniem na rynku, otwarciem nowych centrów handlowych (poszukiwano głównie Dyrektorów Centrów) i wieloma nowymi inwestycjami w sektorach magazynowym, biurowym i handlowym. W przypadku retailu, gdzie inwestycje ograniczały się głównie do rozbudowy lub budowy mniejszych centrów, były to stanowiska z obszaru najmu i zarządzania. W obszarze biurowców i sektora industrial, zdecydowanie największe zapotrzebowanie pojawiało się na stanowiska z Project Managementu.

Według prawie wszystkich naszych Klientów, ze wszystkich sektorów rynku (office, retail, industrial, residential, FM) perspektywy na 2014 są naprawdę dobre. Większość deweloperów ma już zaplanowane nowe inwestycje na najbliższe lata, co bezpośrednio przełoży się na powstanie nowych stanowisk pracy. Zdecydowanie ten rok przyniesie dużo ciekawych projektów, głównie w obszarach, do których rekrutowano też w roku 2013. Dodatkowo pojawi
się zapotrzebowanie na stanowiska z obszaru technicznego utrzymania nieruchomości. Poszukiwani będą też Business Development Managerowie o różnych specjalizacjach, bo aktualnie dla wielu firm kluczową kwestią jest zabezpieczanie biznesu. Obecny rok ma szanse być najlepszym od czasów kryzysu i przyniesie dużo dobrego – mówi Oskar Kasiński Head of Construction & Property Poland.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×