Tu jesteś:

CMS doradza funduszowi Pradera

Kancelaria CMS doradzała funduszowi inwestycyjnemu Pradera w zakresie transakcji zawieranych w Polsce i w Czechach w związku z nabyciem od Ikea Centres portfela 25 parków handlowych w ośmiu krajach w Europie. Wartość transakcji na świecie wyniosła 900 mln euro.

Parki, zlokalizowane przy sklepach Ikea, zostały sprzedane funduszowi Pradera European Retail Parks SCSp, przy wsparciu finansowym ze strony LJ Partnership, spółki która w maju 2016 roku objęła znaczący pakiet mniejszościowy.

Portfel parków handlowych zlokalizowanych przy sklepach IKEA obejmuje ok. 500 punktów o powierzchni najmu brutto wynoszącej około 538.000 metrów kwadratowych. Zamknięcie transakcji obejmującej 17 aktywów zlokalizowanych w Niemczech, Francji oraz Polsce jest planowane 4 kwietnia 2017 roku, zaś zamknięcie dotyczące kolejnych ośmiu parków handlowych w Szwecji, Finlandii, Danii, Czechach oraz Szwajcarii ma nastąpić 31 sierpnia.

Pradera jest specjalistycznym funduszem oraz zarządcą aktywów w zakresie centrów oraz parków handlowych w Europie oraz Azji. Fundusz został założony w 1999 roku, a jego portfel o wartości 2,7 miliarda euro obejmował, przed realizacją niniejszej transakcji nabycia, 44 centra i parki handlowe w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Czechach, Grecji, Turcji oraz Chinach z ponad 2.500 sklepów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×