Tu jesteś:

CD Projekt otwiera oddział w Krakowskim Parku Technologicznym

CD Projekt, polski producent gier komputerowych, otwiera oddział na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowe studio zatrudni 20 osób, które rozpoczną prace nad nową produkcją.

Informacje o planach CD Projektu pojawiły się w kwietniu, podczas Europejskiego Festiwalu Gier Digital Dragons 2013, największej w Polsce imprezy B2B zorganizowanej przez Krakowski Park Technologiczny.  To tutaj powstał Digital Entertainment Cluster, którego koordynatorem jest właśnie KPT. Klaster skupia najważniejsze firmy w regionie - dotychczas deklarację podpisało 9 firm, a następne są w kolejce. KPT doprowadził również do powstania pierwszych studiów akademickich, kształcących pracowników na potrzeby branży. Europejska Akademia Gier rozpoczęła działalność w 2008 r. z inicjatywy Uniwersytetu  Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, KPT oraz kilkunastu firm. Swoją siedzibę w Krakowie mają również największe polskie studia: Reality Pump, Ganymede, Teyon czy Artifex Mundi. KPT jest wybierany przez firmy również dlatego, że znajduje się tutaj najnowocześniejsze w Polsce studio nagrań - Alvernia Studios.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×