Tu jesteś:

CCC idzie za granicę

Grupa CCC chce w 2018 roku zwiększyć powierzchnię sklepów o nie mniej niż 110 tys. mkw. netto, z czego około 43 proc. otwarte zostanie w Polsce, a reszta za granicą. 

Grupa CCC podała w raporcie, że w 2018 roku chce podpisać umowy franczyzowe dot. 2-3 nowych krajów (w tym dot. Gruzji i Kazachstanu), z terminem otwarcia 2019 roku.

W planach na 2019 r. znajduje się otwarcie pierwszych sklepów i rozbudowa sieci sprzedaży na terytorium Bliskiego Wschodu, tj.: w  Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie, Omanie, Katarze, Bahrajnie, pokrytych podpisaną umową franczyzową.

Na rynku niemieckim i austriackim spółka zamierza kontynuować optymalizację lokalnego modelu biznesowego, aby dojść do breakeven. Grupa otwarta jest na możliwości ekspansji na rynkach dojrzałych przez joint-ventures/alianse.

eObuwie planuje w ramach ekspansji zagranicznej uruchomienie w 2018 roku sprzedaży online na trzech nowych rynkach: francuskim, włoskim i hiszpańskim.W latach 2018-2019 w rozwój e-commerce (logistyka + systemy) grupa zainwestuje co najmniej 100 mln zł. 

Spółka podała, że budowa nowych magazynów logistycznych w Zielonej Górze i Polkowicach (online i offline) potrwa do roku 2019. Grupa przewiduje roll-out nowego formatu sklepu eObuwie. 

Model biznesowy grupy zostanie rozbudowany o uruchomienie i rozwój sieci sklepów omnichannelowych eObuwie, w których bardzo duża powierzchnia magazynowa w stosunku do showroomu zapewnieni klientom dostęp do około 100 tys. par butów z blisko 500 marek w jednym miejscu.W połowie roku 2018 uruchomiona ma zostać usługa reserve and collect dla sklepów CCC. 

Wśród celów finansowych na 2018 rok grupa CCC wymienia w raporcie: optymalizację kapitału obrotowego (wydłużenie średniego terminu zapadalności zobowiązań handlowych oraz rotacją zapasów), redukcję poziomu zadłużenia i wydłużanie przeciętnego terminu zapadalności zobowiązań finansowych, podnoszenie poziomu dyscypliny kosztowej i poprawę rentowności.

Na koniec 2017 roku sieć CCC liczyła 925 sklepów, z czego 852 własnych. 

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×