Tu jesteś:

CBŚ przeprowadzi się do nowej siedziby za 60 mln zł

Centralne Biuro Śledcze wyprowadzi się z Komendy Głównej Policji. Nowa centrala biura, której koszt jest szacowany na ok. 60 mln zł, znajdzie się przy ul. Podchorążych w Warszawie. Ma być gotowa w 2015 r. – poinformowała Rzeczpospolita.

Zatrudniające ok. 2 tys. policjantów Centralne Biuro Śledcze przeniesie się do dwóch budynków, zajmowanych wcześniej przez Nadwiślańskie Jednostki Wojskowe MSW. Swoje siedziby mają tam m.in. Biuro Ochrony Rządu i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Budynki mają zostać przebudowane i wyremontowane. Obecnie trwają ekspertyzy pod kątem wytrzymałości stropów. Jeżeli okaże się, że nie trzeba będzie przerabiać stropów, to dokumentacja i remont pomieszczeń, do których przeprowadzi się CBŚ, zajmą mniej czasu. - Mamy nadzieję, że w 2015 r. prace będą tam zakończone. Przy sprzyjających warunkach może być to nawet koniec roku 2014 - powiedział komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński. Zwolnione przez CBŚ pomieszczenia w komendzie głównej mają zająć pracownicy biura logistyki policji. Obecnie pracują w dzierżawionych od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych budynkach przy ulicy Domaniewskiej.

Źródło: Rzeczpospolita

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×