Tu jesteś:

CBRE zarobiło krocie

Warsaw Financial Center

Warsaw Financial Center

Najlepszy wynik w historii firmy i rekordowy przychód – tak rok 2012 wygląda w podsumowaniu grupy CBRE.

W 2012 r. przychody całej grupy wyniosły 6,5 mld dolarów, co oznacza dziesięcioprocentowy wzrost w stosunku do roku 2011. Po raz pierwszy od 2006 r. przychody przekroczyły sumę 6 mld dolarów. Zarówno zysk w Polsce jak i wynik całej grupy za rok 2012 są rekordowe.

Całkowita kwota transakcji na polskim rynku inwestycji w nieruchomości komercyjne, przy których doradzało CBRE w 2012 r., wyniosła ponad  680 mln euro (w 2011 r. było to ponad 370 mln euro). Najważniejsze transakcje na rynku nieruchomości biurowych, w które zaangażowane było CBRE, to zakup biurowców Warsaw Financial Center, International Business Center, Renaissance oraz sprzedaż nieruchomości Marszałkowska 76. W sektorze magazynowym najistotniejszymi transakcjami były: sprzedaż portfela Panattoni (11 obiektów z długoterminowymi najemcami, w tym Park Ożarów i Pruszków) oraz zakup portfela Prologis w Sosnowcu w imieniu Hines Group. W 2012 r. firma pośredniczyła w wynajmie ponad 182 tys. mkw. powierzchni biurowych w Warszawie oraz największych ośrodkach regionalnych.
W 2012 r. CBRE na świecie zrealizowało transakcje sprzedaży na kwotę ponad 1 miliarda USD m.in. w Berlinie, Frankfurcie, Moskwie, Nowym Jorku, Seattle i Dolinie Krzemowej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×