Tu jesteś:

CBRE: transakcje inwestycyjne w regionie CEE na 10 miliardów euro

Mike Atwell, starszy dyrektor kierujący działem rynków kapitałowych CBRE w Europie Środkowo Wschodniej

CBRE podaje, że w 2013 roku łączny wolumen transakcji inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej wyniósł ponad 10 miliardów Euro. To najlepszy rezultat uzyskany w tym sektorze od 2008 roku.

W roku 2013 odnotowano wzrost aktywności inwestorów na wszystkich rynkach regionalnych, a także wzrost wartości transakcji.

Mike Atwell, starszy dyrektor kierujący działem rynków kapitałowych CBRE w Europie Środkowo Wschodniej powiedział: Rok 2013 był rokiem aktywnym i ciekawym dla firmy CBRE. Nasz zespół rynków kapitałowych przeprowadził transakcje o łącznej wartości 1.2 miliarda Euro, będąc zaangażowanym w największe umowy kupna i sprzedaży na rynku, takie jak sprzedaż portfela nieruchomości Charter Hall funduszowi Tristan, zakup Galerii Kazimierz w Krakowie przez Invesco, zakup projektu Andel Park w imieniu GLL w Czechach czy sprzedaż Infoparku w Budapeszcie funduszowi Bluehouse.

Mike Atwell dodał: Rok 2014 zaczął się od optymistycznych informacji i już niedługo będziemy mogli ogłosić zamknięcie kolejnych, dużych transakcji. W tym momencie zajmujemy się sprzedażą i zakupem kilku poważnych projektów w imieniu naszych Klientów, takich jak np. sprzedaż Placu Unii, którego właścicielem jest Liebrecht & Wood / BBI Development SA.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×