Tu jesteś:

CA Immo redukuje aktywa i zatrudnienie, ale nie w Polsce

CA Immo i Pramerica Real Estate Investors posiadające po 50 proc. udziałów w Warszawskim Centrum Finansowym zainkasowały 210 mln euro za sprzedaż budynku konsorcjum firm: Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III

CA Immo zamierza przeprowadzić reorganizację, która będzie połączona z redukcją aktywów i pracowników w celu zwiększenia płynności finansowej i rentowności – poinformował serwis Property Investor Europe (PIE).

Według PIE, CA Immo skupić się ma na swoich podstawowych aktywach i rynkach – głównie powierzchniach biurowych. Firma planuje natomiast zmniejszyć swoje zaangażowanie na rynkach Europy Południowo-Wschodniej. Nie oznacza to jednak przetasowania w polskich strukturach firmy.
– Jak podkreśla zawsze zarząd CA Immo, Polska jest jednym ze strategicznych rynków dla firmy i zamierzamy tu pozostać. W Polsce nie są przewidywane większe zmiany – przekonuje Andrzej Mikołajczyk, dyrektor zarządzający CA Immo Real Estate Management Poland. – W ostatnim czasie CA Immo sprzedało WFC, czym aż nadto kontrybuowało do zmniejszenia aktywów w regionie. Ponadto, wraz z zakończeniem działalności związanej z zarządzaniem WFC , 15 pracowników technicznych przeszło z  CA Immo Real Estate Management Poland do firmy, która przejęła zarządzanie budynkiem w imieniu nowych właścicieli. Również to wyczerpało naszą kontrybucję w zakresie redukcji personelu. Posiadamy w Polsce duży i bardzo zróżnicowany portfel nieruchomości. Będziemy starali się go optymalizować, co wiąże się – w sprzyjającym ku temu okresie – ze sprzedażą niektórych jego elementów, ale także , potencjalnie z nowymi inwestycjami – zapowiada Andrzej Mikołajczyk.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×