Tu jesteś:

CA Immo niebawem zostanie jedynym właścicielem portfela P1

Sienna Center, Warszawa

CA Immobilien Anlagen AG przejmie do końca roku od AXA Investment Managers Deutschland GmbH 49 proc.udziałów w w portfelu nieruchomości P1 w Warszawie. Wartość całego portfela szacowana jest na około 280mln euro.

Zakupione właśnie udziały zostały nabyte poniżej ich wartości netto i stanowiły wcześniej własność spółki joint venture między CA Immobilien Anlagen AG a AXA Investment Managers Deutschland GmbH.

Wśród nieruchomości przejętych przez CA Immo znajdują się między innymi: Sienna Center, Saski Crescent, Saski Point,  biurowiec przy ulicy Bitwy Warszawskiej oraz Warsaw Towers. Łączna powierzchnia obiektów wynosi około 125 tys. mkw. Cztery z nich zlokalizowane są w centralnym obszarze biznesowym w Warszawie.

Jak powiedział Bruno Ettenauer, Chief Executive Officer w CA Immo, transakcja pozwoli firmie na pozyskanie atrakcyjnych nieruchomości poniżej ich obecnej wartości rynkowej, co pozytywnie wpłynie na wartość aktywów należących do CA Immo.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×