Tu jesteś:

Bydgoszcz: reprezentacyjna kamienica pójdzie pod młotek?

Bierhalle wyprowadza się z kamienicy pod adresem Rynek Kościuszki 11, w samym centrum Bydgoszczy. Reprezentacyjny budynek na razie będzie pustostanem, miasto zamierza go wynająć lub sprzedać. Nabywca będzie musiał jednak ponieść koszty remontu - pisze GW Bydgoszcz.

Bydgoski ratusz wypowiedział najem spółce Dom Handlowy Nowy, która miała podpisaną umowę poddzierżawy z Bierhalle. Najemca miał bowiem w umowie zapis o tym, że dzierżawi 3-kondygnacyjną kamienicę pod adresem Rynek Kościuszki 11 przez 10 lat, a w zamian ponosi nakłady na generalny remont. Inwestor miał zresztą w planie przeszkloną nadbudowę na ostatnim piętrze, wcześniej zapowiadał, że nad Bierhalle powstanie powierzchnia biurowa i nowoczesny dom handlowy. Ale nic takiego się nie stało. W ostatnich dniach Bierhalle rozpoczęło wyprowadzkę z budynku, zdemontowano już letni ogródek. - Lokale w budynku przy Rynku Kościuszki 11 nie zostały jeszcze ostatecznie opróżnione przez dotychczasowych najemców. Ma to nastąpić w najbliższym czasie - informuje Bartosz Czapliński z biura komunikacji społecznej w bydgoskim Ratuszu.

Sprawa między miastem a spółką prowadzącą Bierhalle znajdzie swój finał najprawdopodobniej w sądzie, ponieważ firma QLT Restaurant & Bar uważa, że umowa poddzierżawy nadal obowiązuje. Miasto zaś stoi na stanowisku, że umowę miało tylko z głównym dzierżawcą. Teraz urzędnicy poszukają pomysłu na zagospodarowanie zabytkowego pustostanu w centrum miasta. W grę wchodzi najem lub sprzedaż, ale przyszły kontrahent będzie się musiał liczyć z nakładami na modernizację kamienicy, bo ta ostatni remont przechodziła już ponad pół wieku temu. - Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale pewne jest, że sami nie zagospodarujemy tego budynku na potrzeby celu publicznego, rozważamy raczej, by trafił on na komercyjny rynek. Do tej pory był pustostanem, bo wyższe kondygnacje nie były wykorzystywane, więc na pewno nie powtórzymy tego samego błędu. Jeśli w grę wchodziłby jeden inwestor, to myślimy raczej o sprzedaży, jeśli miałby być wynajmowany - to kilku podmiotom - mówi zastępca prezydenta. Na razie nie potrafi określić, czy miasto zdecyduje się zorganizować przetarg na sprzedaż lub najem jeszcze w tym roku.

Źródło: GW Bydgoszcz

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×