Tu jesteś:

Budynek z elewacją z paneli słonecznych stanie w Warszawie

Tak ma wyglądać gmach, który będzie czerpał energię ze słońca

Włocławski deweloper, firma Budizol planuje przy Al. KEN – na pograniczu warszawskiego Mokotowa i Ursynowa, zbudowanie budynku, który niemal w całości będzie pokryty ogniwami fotowoltaicznymi.

Deweloper zamierza postawić obiekt handlowo-usługowo-biurowy z usługami zlokalizowanymi na parterze, dwukondygnacyjnym garażem podziemnym oraz zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Działka, na której powstanie inwestycja ma powierzchnię 879 mkw. i jest zlokalizowana na Służewiu Nad Dolinką. Dwukondygnacyjny, 15 metrowy budynek zaprojektowany został jako wolno stojący pawilon o powierzchni całkowitej ponad 1,7 tys. mkw. z czego na usługi przeznaczono ponad 570 mkw.
W obiekcie planowane jest  zastosowanie odnawialnych źródeł energii tj. ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa fotowoltaiczne wg planowanej koncepcji będą znajdowały się na całej powierzchni dachu oraz elewacjach wschodniej i zachodniej budynku. Bryłę budynku kształtować będą ścięcia, mające na celu ukierunkowanie elewacji i dachu w optymalnym kierunku zapewniającym największą możliwą efektywność systemu paneli fotowoltaicznych. Przeszklony parter budynku będzie miał za zadanie nadać budynkowi lekkości, a także zapewnić odpowiednią ekspozycję zlokalizowanych tam usług. Obiekt ma być również w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×