Tu jesteś:

Budowlanka tnie PR

PRoto.pl

PRoto.pl

Największy spadek liczby ofert pracy dla PR-owców odnotowano w branży budowlanej i handlowej – podaje PRoto.pl w swoim raporcie.

W 2011 r. firmy z branży budowlanej zamieściły 23 ogłoszenia, podczas gdy w roku 2012 jedynie 6. Liczba ogłoszeń z branży handlowej spadła o 20 ofert – z 23 w 2011 r. do trzech w roku 2012.

Jak wynika z raportu portalu PRoto.pl rok 2011 był rekordowy pod względem ofert pracy dla PR-owców. W roku 2012 agencje i firmy ograniczyły swoją aktywność na rynku pracy, a liczba ogłoszeń zmniejszyła się o 179, do 1700.

Jeszcze w 2011 r. w raporcie PRoto branża budowlana i handlowa pojawiły się w pierwszej dziesiątce najczęściej oferujących miejsca pracy, zajmując odpowiednio siódme i ósme miejsce. W 2012 r. żadna z nich nie znalazła się w czołówce rankingu.

–W 2012 r. zatrudnienie było bliskie zera – to nie może dziwić. Kondycja branży w minionym roku była fatalna. Firmy miały i mają kłopoty z płynnością, zwalniają ludzi – jak zatem mają rekrutować PR-owców? Tak duży rozdźwięk wynika też z koniunktury, która panowała w 2011 r. – mówi Bartosz Sawicki, redaktor naczelny PRoto.pl. –Dwa lata temu rynek pracy związanym z PR w nieruchomościach napędzało Euro 2012. Część osób zajmujących się komunikacją, która przetrwała ogólnopolski okres nagonki pt. „czy zdążymy?” została w firmach na dłużej, więc zamyka dostęp do etatów. Jednak wielu musiało odejść w ramach redukcji czy cięcia budżetów, a na ich miejsce nie są zatrudniani nowi – dodaje Sawicki.

Źródło: PRoto.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×