Tu jesteś:

Budowa chełmskiego aquaparku jeszcze w tym roku?

Spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie ogłosiła, że przetarg na inwestora zastępczego dla Aquaparku Chełm wygrała Zamojska Dyrekcja Inwestycji "ZDI" Sp. z o.o. Budowa kompleksu może ruszyć jeszcze w tym roku - informuje Kurier Lubelski.

Za 18-miesięczną pracę firma otrzyma 218 940 zł. Rola inwestora zastępczego będzie polegała m. in. na przygotowaniu specyfikacji, rekomendacji specjalistów do komisji przetargowej, zatrudnieniu inspektorów nadzoru nad budową obiektu, czy uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie aquaparku.

Niemal dopięte na ostatni guzik są także kwestie finansowania inwestycji.

- Mamy już wiążącą ofertę z jednego z banków. Teraz czekamy na odpowiedź od drugiej placówki - mówi Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. - Gdy ją otrzymamy, wybierzemy najlepszą - zapewnia. Budowa aquaparku będzie finansowana z obligacji skarbowych. Miejska spółka zamierza je wyemitować na kwotę 40 milionów złotych na okres 15 lat. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jest szansa, że budowa ruszy w tym roku - uważa prezes Mazurek.

Źródło: kurierlubelski.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×