Tu jesteś:

Budimex z nowym kontraktem za ponad 130 mln zł

Mostostalu Kraków oficjalnie podpisało dziś z Uniwersytetem Jagiellońskim umowę na wybudowanie nowej siedziby Wydziału Chemii UJ. Kontrakt jest wart 130,8 mln zł. Na wywiązanie się z zadania generalny wykonawca ma 24 miesiące.

Inwestycja będzie realizowana na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ w Krakowie, w kwartale ulic Grota-Roweckiego, Łojasiewicza, Gronostajowej i Alei Wawelskiej, w sąsiedztwie powstającego Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, której generalnym wykonawcą jest Re-Bau.
Nowa siedziba Wydziału Chemii UJ składać się będzie z 7 segmentów. Powierzchnia zabudowy wyniesie 10,9 tys. mkw., a powierzchnia użytkowa - 16,8 tys. mkw. Ogólna powierzchnia laboratoriów, które znajdą się w środku to 8,3 tys. mkw. Prace budowlane ruszają od razu po podpisaniu umowy. Na zrealizowanie inwestycji Budimex i Mostostal Kraków (spółka w 100 proc. zależna od Budimeksu) mają czas do połowy 2015 r.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×