Tu jesteś:

Budimex przebuduje Pawilon Czterech Kopuł

17 maja 2013 roku Budimex podpisał z Muzeum Narodowym we Wrocławiu kontrakt na przebudowę Pawilonu Czterech Kopuł we Wrocławiu. Umowa ma wartość 61,5 mln złotych netto.

Dzięki przebudowie obiekt zostanie przywrócony do stanu z czasów jego największej świetności oraz zyska nowe walory użytkowe. Wyremontowany zostanie zarówno budynek, jak i jego otoczenie. Pawilon będzie pełnił funkcję wystawienniczą.

Po przebudowie Pawilon Czterech Kopuł będzie miał jedną kondygnację nadziemną i jedną podziemną, a jego powierzchnia całkowita wyniesie 9,1 tys. mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu to 6,2 tys. mkw. Kubatura przed rozbudową wynosi 47,1 tys. m. sześc., po przebudowie wyniesie 112,9 tys. m. sześc.

Prace rozpoczną się pod koniec maja br. W pierwszych miesiącach będą prowadzone roboty wyburzeniowe. Jeszcze w tym roku zostaną wykonane rozbiórki dachów i nowe zadaszenie obiektu.Realizacja tej inwestycji zakończy się w marcu 2015 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×