Tu jesteś:

Brembo wyda 120 mln zł w Krakowskim Parku Technologicznym

Brembo, poddostawca branży motoryzacyjnej, otwiera w Polsce trzeci zakład. Zainwestuje 120 mln zł w Małopolsce, gdzie pomoc publiczna jest wyższa - pisze Puls Biznesu.

Fiat może sobie zwalniać w Tychach, ale poddostawcy branży motoryzacyjnej: Hutchinson, Valeo czy Brembo, rozwijają się w Polsce. Dwie pierwsze firmy już zapowiedziały w tym roku inwestycje, za odpowiednio 75 mln zł i 130 mln zł. Trzecia też nie pozostaje w tyle. – Brembo Poland zainwestuje prawie 120 mln zł i utworzy co najmniej 25 miejsc pracy w nowym zakładzie w Niepołomicach, gdzie grupa planuje utworzenie centrum kompetencyjnego produkcji elementów hamulcowych – mówi Wiesława Kornaś-Kita, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT). Krakowska strefa wydała właśnie Brembo zezwolenie. Spółka wynajmie halę. Zakończenie inwestycji planuje na 2016 r. Przedsiębiorca zdecydował się na inwestycję w Małopolsce nie tylko ze względu na atrakcyjną nieruchomość, ale także z uwagi na wyższy poziom pomocy publicznej, która w woj. małopolskim wynosi 50 proc. wartości inwestycji (od 1 lipca 2014 r. spadnie do 35 proc.)

Brembo, producent elementów hamulcowych,  działa w Polsce od 15 lat i ma zakłady w Dąbrowie Górniczej i Częstochowie. W dąbrowski zakład spółka planowała w 2009 r. zainwestować 250 mln zł, ale ostatecznie zwiększyła tę kwotę do 100 mln euro. Zezwolenie na działalność dla Brembo jest piętnastym, które Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku. W poprzednich czternastu firmy zobowiązały się zainwestować 298 mln zł i stworzyć 863 etaty. Pod tym względem krakowska strefa była po I półroczu 2013 r. rekordzistą.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×