Tu jesteś:

Boom na rynku mieszkaniowym

Young City w Warszawie / fot:Robyg

O prawie 80 proc. mieszkań więcej niż przed rokiem sprzedało 11 największych deweloperów w kraju w pierwszym kwartale 2014 r. Według wstępnych danych REAS, wzrost w sześciu największych polskich aglomeracjach wynosił około 50 proc. - czytamy w Pulsie Biznesu.

 - Mamy kolejny bardzo dobry kwartał sprzedaży mieszkań, nieco lepszy niż czwarty kwartał 2013 r. Nastroje deweloperów są bardzo dobre, spodziewają się co najmniej roku tak dobrej sprzedaży. Nie widzę na horyzoncie żadnych powodów, żeby tak się nie stało, bo nic nie sugeruje, że warunki gry się w najbliższym czasie mają zmienić - mówi Katarzyna Kuniewicz, szefowa działu badań REAS.

Sprzedaży mieszkań w tej chwili sprzyja niemal wszystko.

- Mamy naturalny popyt w dużych miastach, rządowy program Mieszkanie dla Młodych i relatywnie niskie ceny z tendencją wzrostową. Jeśli tylko nie będzie zawirowań w gospodarce, będziemy mieli stabilny wzrost PKB i spadające bezrobocie, to deweloperzy mogą spodziewać się nawet kilku wzrostowych lat - uważa Wojciech Okoński, prezes Robyga, spółki, która od kilku kwartałów sprzedaje najwięcej mieszkań.

Giełdowe spółki Robyg, Dom Development i Polnord oraz aspirujące do giełdy Atal i Murapol sprzedały w zeszłym roku po ponad 1 tys. mieszkań każda.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×