Tu jesteś:

BlackRock przejmuje MGPA

Wieżowiec Rondo 1 w Warszawie

BlackRock poinformował, że podpisał porozumienie w sprawie przejęcia grupy kapitałowej MGPA, do której funduszu należy m.in. wieżowiec Rondo 1 w Warszawie. Transakcja ma być zamknięta w trzecim kwartale 2013 r. Marka MGPA zniknie z rynku.

– MGPA zostanie w pełni zintegrowane z Blackrock Global Real Estate i zmieni nazwę na Blackrock RE. Nie wpłynie to jednak na struktury MGPA w Polsce. Również polskie aktywa MGPA pozostaną w portfelu – zapowiada w imieniu MGPA Tom Baldock z Citigate Dewe Rogerson.

BlackRock to jedna z największych światowych grup inwestujących i zarządzających na rynku nieruchomości z aktywami pod zarządem o wartości prawie 4 bilionów USD.
MGPA to niezależna grupą kapitałowa (private equity) działającą na rynkach nieruchomości w Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku. Zatrudnia ok. 220 osób w 13 biurach. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi ok. 12 miliardów USD. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych. W negocjacjach z BlackRock MGPA doradza firma Berkshire Capital Securities LL.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×