Tu jesteś:

Biedronka rozbudowuje sieć dystrybucyjną

Jak podaje serwis Newseria w Gorzowie Wielkopolskim powstaje 16, największe centrum dystrybucyjne Biedronki. Jego powierzchnia magazynowa wynosi 31 tys. mkw., czyli niemal tyle, co pięć boisk piłkarskich.

Centrum logistyczne w przyszłości będzie obsługiwać 200 sklepów na terenie województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Każdego dnia może przyjąć do 8 tys. palet oraz wysyłać 240 samochodów ciężarowych. Całościowy koszt inwestycji to 113 mln zł.

– Centrum Dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim to przede wszystkim większa o ponad 40 proc. w porównaniu do innych magazynów powierzchnia dla towarów świeżych. Mamy nowe rozwiązania recyklingowe; rozwiązania, które idą w stronę klienta, czyli tzw. just in time, dokładnie na czas. Towar, który przyjeżdża do nas od dostawcy, jest bezpośrednio w tym samym dniu dostarczany na półkę do sklepu. Zachowujemy lepszą jakość, jesteśmy bardziej precyzyjni i  dostosowani do potrzeb klienta – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Jacek Kasprzak, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Biedronki w Gorzowie Wielkopolskim.

Biedronka zatrudni w obiekcie 320 osób – 280 z nich to pracownicy magazynu, a 40 – pracownicy biurowi. Dodatkowo w centrum znajdzie pracę 150 osób zatrudnionych u podwykonawców, takich jak np. firmy sprzątające, recyklingowe czy cateringowe.

Przypuszcza się, że w 2016 roku napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski przekroczył 50 mld zł.

Sieć Biedronka liczy obecnie około 2750 sklepów w ponad tysiącu miejscowości w całym kraju.

Źródło: biznes.newseria.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×