Tu jesteś:

Biedronka przegoniła PKO BP

Kurs akcji Jeronimo Martins na lizbońskiej giełdzie osiągnął wczoraj historyczne maksimum. Rynkowa kapitalizacja spółki wynosi już ponad 47 mld zł, czyli o 13 proc. więcej niż warte jest PKO BP, największa spółka na warszawskim parkiecie – pisze Puls Biznesu.

Rekord portugalskiej grupy to zasługa jej polskiej córki – obroty należącego do JM dyskontu Biedronka w pierwszym kwartale tego roku były aż o 20 proc. wyższe niż rok wcześniej i sięgnęły 7,6 mld zł. To dwie trzecie wyniku całej grupy Jeronimo Martins. Rekordowo wysoki był też kwartalny zysk grupy netto, 75 mln euro, z czego 80 proc. to zasługa polskiej sieci. – Biedronka pozostaje naszym motorem napędowym – mówi w rozmowie z PB Alan Johnson, dyrektor finansowy JM.
Na koniec I kw. Biedronka miała w Polsce 2125 sklepów, czyli o 247 więcej niż rok wcześniej. W tym roku otworzyła kolejne 22, a zgodnie z zapowiedziami do 2015 r. ma dobić do 3 tys. sklepów. – Tempo otwarć nieco zwolniło ze względu na gorsze warunki pogodowe, ale planu na cały rok to nie zmienia. W 2013 r. otworzymy łącznie 290 sklepów – zapowiada Alan Johnson.  Portugalski koncern tylko w tym roku wyda w Polsce ok. 0,5 mld euro.

Źródło: Pols Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×