Tu jesteś:

Biedronka na Dworcu Centralnym

Sieciowy najemca zagospodarował część zachodniej antresoli obiektu, otwierając lokal o powierzchni ok. 900 mkw. Otwarcie odbędzie się 23 kwietnia.

Obecnie sklepy Biedronki funkcjonują już na dwóch innych dworcach kolejowych – Warszawa Wschodnia i Kraków Główny. Wkrótce lokale sieci zostaną otwarte również na dworcach we Wrocławiu i Poznaniu.

- Warszawa Centralna to przykład udanej komercjalizacji dworców kolejowych. Obecnie stopień wynajęcia powierzchni w obiekcie wynosi 93% - mówi Marta Zabłocka, dyrektor Departamentu Komercjalizacji w PKP S.A. – Przestrzeń handlowo-usługowa na tym dworcu zwiększy się jeszcze pod koniec roku, kiedy w hali głównej oraz remontowanych obecnie galeriach podziemnych pojawią się nowe lokale komercyjne.

Otwarcie Biedronki na antresoli w hali głównej pozwoliło na zagospodarowanie pustej dotychczas przestrzeni na dworcu. Do tej pory podróżni na poziomie +1 korzystali wyłącznie z oferty gastronomicznej restauracji McDonald’s, zlokalizowanej po przeciwnej stronie.

Biedronka to kolejny najemca, który w tym roku rozpoczął działalność na Dworcu Centralnym. Na początku kwietnia otwarta została wegetariańska restauracja BIOWAY, zlokalizowana w galerii wschodniej pasażu podziemnego. Z kolei w galerii północnej zaczął działać salon fryzjerski. Jeszcze w tym roku, w remontowanej obecnie galerii północnej i galerii zachodniej na poziomie -1 pojawią się nowi najemcy. Wśród niech największy lokal zajmie Burger King.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×