Tu jesteś:

Biedronka drugą największą firmą w Polsce

Firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, jest drugą co do wielkości firmą w Polsce. Wyprzedza ją jedynie Orlen. Takie są wyniki rankingu Rzeczpospolitej „Lista 500”.

Biedronka na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw wykonała ogromny skok i jest już numerem dwa. Ta największa w kraju sieć handlowa wygenerowała w 2013 r. 32,9 mld zł obrotów, co pozwoliło jej pokonać państwowe tuzy w rodzaju PGNiG, PGE czy Lotosu.

Wśród firm z pierwszej dziesiątki właśnie Biedronka może pochwalić się najwyższym wzrostem przychodów  -w porównaniu z 2012 r. o 13,7 proc.

Wśród firm z sektora FMCG w pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się jeszcze Eurocash oraz grupa Metro AG zajmując odpowiednio 9 i 10 lokatę. Eurocash  miał przychody na poziomie 16,5 mld zł, natomiast Metro AG 15,2 mld zł przychodów. W pierwszej 50 listy znalazły się jeszcze Lidl Polska (18 miejsce), Tesco Sp z o.o. (19), PSH Lewiatan (26), Carrefour Polska (31), Auchan Polska (36), PPHU Specjał (37) oraz Kaufland Polska Markety (38).

Źródło: Rzeczpospolita

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×