Tu jesteś:

Bank PKO szuka pomysłu na nową Rotundę

Rotunda, fot. rotunda2013.pl

Bank PKO wraca do planów rewitalizacji warszawskiej Rotundy. Ogłosi międzynarodowy konkurs na projekt, ale najpierw rozpoczyna konsultacje wśród warszawiaków.

Bank PKO, ze względu na zły stan techniczny Rotundy, chce ją zrewitalizować, zachowując jej dotychczasowy kształt, wielkość i charakterystyczne elementy. Część budynku, w którym mieści się obecnie oddział banku, zostanie przeznaczona na dodatkowe funkcje społeczne. Tu pole do popisu mają internauci – na stronie www.rotunda2013.plmożna do 11 maja wypełnić ankietę i dodać swoją opinię na temat zagospodarowania Rotundy i jej najbliższego otoczenia. Propozycje zebrane w trakcie konsultacji będą inspiracją dla architektów, którzy wezmą udział w­ planowanym przez PKO Bank Polski międzynarodowym konkursie na ­rewitalizację Rotundy.  Konkurs Changing The Face 2013 bank zorganizuje we współpracy z warszawskim oddziałem SARP, Polish Green Buidling Council, architizer.com oraz firmą DuPont. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany.

Partnerem konsultacji społecznych nt. zagospodarowania Rotundy jest Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. W programie są też warsztaty z architektami i designerami, które odbędą się 11 maja w siedzibie Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Weźmie w nich udział 30 warszawiaków, a zgłaszać się można poprzez podanie adresu email u dołu ankiety elektronicznej. Jej papierowa wersja zostanie też wyłożona we wszystkich oddziałach PKO BP w Warszawie.  Efekty konsultacji zostaną przedstawione w raporcie, który ukaże się na stronie internetowej projektu.

PKO Bank Polski już drugi raz przymierza się do rewitalizacji Rotundy, która jest jednym z architektonicznych symboli Warszawy. W 2010 r. miała zostać rozebrana i zastąpiona nowoczesnym budynkiem, nawiązującym do niej kształtem. Pomysł się jednak nie spodobał i  protestach warszawiaków bank wycofał się z tej koncepcji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×