Tu jesteś:

Baltona kupuje udziały w holenderskiej spółce

Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona S.A poinformował, że zamierza nabyć 62 proc. udziałów w holenderskiej firmie CDD Holding BV, która prowadzi sieć sklepów wolnocłowych w Belgii, Holandii i Niemczech. Kwota transakcji to 2,2 mln euro.

Rada nadzorcza Baltony wyraziła dziś, 30 września, zgodę na zakup 62 proc. udziałów w CDD Holding BV z siedzibą w Holandii. Również dziś została zawarta umowa zakupu udziałów. Sprzedającym jest OTC Holding NV i  Marc Leemans, natomiast kupującym Baltona S.A. oraz Flemingo International (BVI) Limited. Flemingo to właściciel firmy Ashdod Holdings Limited, która z kolei jest większościowym akcjonariuszem Baltony.

Przedmiotem umowy jest nabycie 100 proc. udziałów w spółce CDD Holding, z czego do Baltony trafi 62 proc. Kwota za nabywane łącznie udziały wynosi 2,2 mln euro, a wkład pieniężny został sfinansowany z pożyczki udzielonej Baltonie przez Flemingo na okres 3 lat.

CDD Holding, wraz z ze swoim spółkami zależnymi, jest operatorem sklepów wolnocłowych w Holandii, Belgii oraz w Niemczech. Spółka prowadzi ponadto działalność zaopatrzeniową jednostek dyplomatycznych oraz misji wojskowych. Ubiegłoroczna sprzedaż CDD Holding wyniosła ok. 18 mln euro.
Nabycie udziałów w CDD Holding wpisuje się w plan rozwoju sieci sprzedaży Baltony rynku polskim i za granicą.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×