Tu jesteś:

BNP Paribas Real Estate przejmuje iii-investments

Firma BNP Paribas Real Estate nabyła spółkę iii-investments, należącą do HypoVereinsbank (UniCredit Bank AG), która jest drugim największym asset managerem na rynku nieruchomości w Niemczech. Spółka działa na rynkach 14 krajów w tym Polski.

Przejęcie to plasuje Investment Management BNP Paribas Real Estate wśród 10 największych asset managerów w Europie. W zarządzaniu BNP Paribas Real Estate znajdują się aktywa o wartości 18 miliardów euro. Oficjalna zgoda na zakup, wyrażona przez uprawnione instytucje rządowe, powinna zostać wydana do końca trzeciego kwartału bieżącego roku. Strony nie ujawniają kwoty transakcji zakupu.

Zakup iii-investments jest częścią planu rozwoju BNP Paribas Real Estate zakładającego wzrost Działu Investment Management w całej Europie ze szczególnym uwzględnieniem rynków Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, na których zawieranych jest 80 proc. z ogółu transakcji inwestycyjnych przeprowadzanych na naszym kontynencie. Jest to także powiązane ze strategią grupy BNP Paribas w Niemczech. Jednym z jej głównych założeń jest umocnienie wiodącej pozycji wśród podmiotów świadczących usługi na rynku nieruchomości.

Firma iii-investments, założona w 1958 r., zarządza portfelem nieruchomości o wartości 4,2 miliarda euro w imieniu niemieckich inwestorów instytucjonalnych (m.in. dla funduszy emerytalnych i firm ubezpieczeniowych). Aktywa, na które składają się głównie nieruchomości biurowe, zlokalizowane są w przeważającej większości w Niemczech, we Francji i w Wielkiej Brytanii (reszta w 10 innych europejskich krajach oraz w Japonii).

Nową strukturą zarządzać będą Reinhard Mattern oraz Bernd Schöffel, dotychczasowi zarządzający iii-investment. Firma nazywać się będzie BNP Paribas REIM Germany.

Źródło: BNP Paribas Real Estate

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×