Tu jesteś:

BBI Development przejmuje Złotą 44

Złota 44, Warszawa

Amstar i BBI Development połączyły siły, aby pozyskać Złota 44. Przejęcie inwestycji od Orco Property Group zostało sfinalizowane wczoraj. Apartamentowiec został zakupiony za kwotę 63 mln euro.

52-piętrowy (192 m.) wysokościowiec, który nabyło konsorcjum, oferujący luksusowe mieszkania, został zaprojektowany przez Daniela Libeskinda i jest jednym z najwyższych wieżowców mieszkalnych w Unii Europejskiej. Amstar i BBI Development S.A. wspólnie zakończą realizację inwestycji, w której zostanie oddanych do użytku 266 luksusowych apartamentów. Prace wykończeniowe w obiekcie Złota 44 rozpoczną się w I kwartale 2015 r., według planów pierwsi rezydenci zamieszkają w apartamentowcu za około 2 lata.

Amstar jest firmą założoną w 1987 roku z siedzibą w Denver, Colorado. Jest to fundusz inwestycyjny, który nabywa, realizuje i zarządza powierzchniami biurowymi, mieszkaniowymi, handlowymi, przemysłowymi i hotelami na wybranych rynkach w Stanach Zjednoczonych Ameryki i międzynarodowych. W początkowych latach działalności firma inwestowała i zarządzała szerokim wachlarzem powierzchni biurowych dla zróżnicowanej grupy klientów. Amstar obecnie zarządza aktywami o wartości powyżej 2,6 mld dolarów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×