Tu jesteś:

Auchan płaci 1,1 miliard euro za Reala

Auchan w Częstochowie.

Grupa Auchan przejmie od Metro Group 91 hipermarketów pod szyldem Real w Europie Centralnej i Wschodniej oraz 13 galerii handlowych w Rosji i w Rumunii. Wartość transakcji 1,1 miliard euro.

Grupa Auchan podpisała porozumienie z niemieckim dystrybutorem Metro Group mające na celu cesję aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej. Grupa Auchan przejmie działania operacyjne oraz aktywa nieruchomości odpowiednio w filiach Grupy Metro w Polsce, w Rumunii, w Rosji i na Ukrainie.
Operacja ta wymaga jeszcze zgody odpowiednich władz konkurencji w każdym kraju i zostanie sfinalizowana pod warunkiem uzyskania tej aprobaty w 2013 r. W przyszłości, hipermarkety Real w Europie Centralnej i Wschodniej będą działały pod szyldem Auchan.
Sprzedaż Real w Europie Wschodniej na rzecz Grupy Auchan dotyczy 91 hipermarketów w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie, a także 13 galerii handlowych w Rosji i w Rumunii. W tych 4 krajach obroty Real sięgają 2,6 miliarda euro bez podatku VAT w 2011 roku, zatrudnia 20 000 pracowników. Auchan w tych krajach posiada 98 hipermarketów oraz 65 000 współpracowników.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×