Tu jesteś:

Atrium prezentuje wyniki

Spółka Atrium European Real Estate zaprezentowała wyniki za drugi kwartał oraz półrocze do 30 czerwca 2014 r.

Wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium w Polsce obejmującego 23 nieruchomości (stanowiącego 53,2 proc. portfela nieruchomości dochodowych spółki o łącznej wartości 2,5 mld euro, na który składają się 153 aktywa) wyniosła 1,32 mld euro.

Polski portfel Atrium wygenerował w pierwszym półroczu 2014 r. wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 17,6 proc., do poziomu 44,7 mln euro, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Było to związane z transakcją nabycia Galerii Dominikańskiej w sierpniu 2013 r. , oraz otwarciem centrum handlowego Atrium Felicity w marcu 2014 r. GRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA spadł o 2,4 proc..

Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 17,8 proc. do poziomu 45,7 mln euro, natomiast NRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA zmniejszył się o 0,3 proc..

Komercjalizacja (wg definicji EPRA) wszystkich obiektów portfela utrzymuje się na wysokim poziomie i wyniosła 96,9 proc. na koniec okresu.

Postępują prace budowlane związane z rozbudową centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. Po rozbudowie obiekt powiększy się o dodatkowe 17 300 mkw. powierzchni najmu brutto oraz 640 nowych miejsc parkingowych.

Zarząd spółki Atrium zatwierdził pierwszy etap szeroko zakrojonej rozbudowy centrum handlowego Atrium Promenada w Warszawie, który obejmie przebudowę i modernizację istniejącego obiektu oraz jego powiększenie o nawet 44 000 mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×