Tu jesteś:

Atal debiutuje na rynku Catalyst i szykuje nowe projekty

Zbigniew Juroszek, prezes Atal S.A.

Obligacje dewelopera Atal o wartości ponad 25 mln zadebiutowały na rynku Catalyst w alternatywnym systemie obrotu BondSpot. Środki uzyskane z emisji spółka przeznaczy na zakup gruntów pod nowe inwestycje w kluczowych dla firmy miastach.

Subskrypcja na zakup obligacji wprowadzonych na giełdę rozpoczęła się 6 września i zakończyła 17 września 2013 roku. Pierwsza w historii spółki emisja papierów dłużnych odbyła się 8 października. Emisja liczyła 7 860 2-letnich obligacji serii A i 17 600 3-letnich obligacji serii B, o łącznej wartości nominalnej 25,46 mln zł. Nabywcami obligacji są wyłącznie inwestorzy instytucjonalni.

– Zdecydowaliśmy się na niedużą emisję obligacji, ponieważ dysponujemy wystarczającymi zasobami finansowymi do rozpoczęcia i prowadzania zaplanowanych przez nas inwestycji. Zamierzamy jednak na trwałe związać się z rynkiem kapitałowym. Przed wejściem na główny parkiet GPW powstrzymuje nas to, że inwestorzy patrzą na Atal przez pryzmat indeksu WIG-Deweloperzy. Wpływa to na wycenę poniżej prawdziwej wartości spółki. Dlatego uznaliśmy, że w obecnej sytuacji wejście na rynek Catalyst jest odpowiednim etapem na drodze do realizacji naszych celów – powiedział Zbigniew Juroszek, prezes Atal S.A.

– Planujemy ciągły rozwój naszej działalności i kolejne inwestycje w największych miastach w Polsce. Dlatego pozyskane z rynku kapitałowego środki, które stanowią alternatywę dla kredytów bankowych, przeznaczymy na zakup atrakcyjnych gruntów. Pozwoli to na zwiększanie skali prowadzonej przez nas działalności – dodaje Zbigniew Juroszek.

W planach spółki są kolejne realizacje. Ruszyły prace budowlane we Wrocławiu przy ul. Na Polance oraz ul. Dmowskiego 19, a także w Łodzi przy ul. Rolniczej. W trakcie przygotowania są warszawskie osiedla – drugi etap Atal Marina oraz nowy projekt przy ul. Walewskiej, a także krakowskie inwestycje – kontynuacja City Towers Czyżyny oraz obiekty mieszkaniowe przy ul. Lipskiej. Ponadto deweloper będzie rozwijać program wykończenia wnętrz Atal Design, z którego mogą skorzystać nabywcy mieszkań z oferty dewelopera.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×