Tu jesteś:

Archicom publikuje prospekt i rozpoczyna ofertę publiczną

Archicom rozpoczyna ofertę publiczną, z której planuje pozyskać ok. 100 mln zł.

Większość funduszy pozyskanych z emisji, 60 mln zł, spółka przeznaczy na zakup gruntów we Wrocławiu i Krakowie. Archicom ma podpisaną przedwstępną umowę kupna działki o powierzchni 4,3 ha (szacunkowo ok. 16 tys. mkw. PUM - Powierzchni Użytkowej Mieszkania). W trakcie negocjacji jest też zakup innych działek o łącznej powierzchni 16,8 ha (152 tys. mkw. PUM). Z kolei w Krakowie analizowany jest zakup pięciu działek o powierzchni 10,1 ha (122 tys. mkw. PUM), z czego dwie transakcje są negocjowane.

Pozostałe 40 mln zł pozyskane od inwestorów zostanie przeznaczone na współfinansowanie realizowanych i planowanych projektów deweloperskich we Wrocławiu.

Prospekt emisyjny Archicom został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 29 lutego 2016 r. Oferującym jest Vestor DM, Współoferującym jest BM Alior Banku, rolę doradcy finansowego pełni Addventure, a doradcy prawnego kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×