Tu jesteś:

Analiza cen ziemi i potencjału inwestycyjnego metropolii warszawskiej

Grunty rolne w okolicach Warszawy to wciąż bardzo popularny wśród inwestorów sposób lokowania wolnych środków. – Z powiatów, które poddaliśmy analizie, najpełniej te warunki spełniają powiaty pruszkowski oraz piaseczyński. Są to rejony najlepsze do przeprowadzenia inwestycji ziemskich o stosunkowo krótkim horyzoncie czasowym. Do lokalizacji atrakcyjnych należą także powiaty otwocki, grodziski, warszawski zachodni oraz legionowski – mówi Monika Raczkowska, Managing Director Briland.

–  Jest to jednak grupa, która wymaga dłuższego horyzontu czasowego, niezbędnego na przeprowadzenie odpowiednich inwestycji infrastrukturalnych, przez co zyski z całej inwestycji staną się globalnie niższe. Pozostałe regiony mają małe szanse stania się w najbliższym czasie podmiejskimi sypialniami Warszawy, ze względu na długi dojazd do centrum i/lub brak niezbędnej infrastruktury sieci – mówi Monika Raczkowska, Managing Director Briland.

Najtańsze grunty rolne znajdują się w powiecie mińskim, gdzie średnia cena ofertowa wyniosła 34,35 zł/mkw.  Grunty budowlane natomiast najniższą cenę osiągają w powiecie wyszkowskim,  średnio 86,7 zł/mkw.

Najwyższą cenę ofertową grunty rolne osiągają w powiecie piaseczyńskim, średnio  365,76 zł/mkw. Najdroższa ziemia budowlana występuje w powiecie pruszkowskim, średnio 485 zł/mkw.

 Raport_Analiza_cen_ziemi_i_potencjalu_inwestycyjnego_w_m [1,62 MB]
Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×