Tu jesteś:

Amazon w Polsce: poznaj szczegóły

Fot. Fotolia

Amazon planuje otwarcie trzech centrów logistycznych w Polsce do 2015 r. W ciągu trzech lat od ich powstania utworzone zostanie 6 000 stałych miejsc pracy i 9 000 sezonowych.

Dwa pierwsze centra logistyczne powstaną w okolicach Wrocławia i Poznania. Ich otwarcia planowane są na sierpień 2014 r. Kolejne centrum we Wrocławiu zostanie otwarte do połowy 2015 r. Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon liczącej 25 obiektów. Będą służyły zamówieniom z Amazon.de, a docelowo będą obsługiwać klientów Amazon z całej Europy. Każde z dwóch pierwszych centrach logistycznych, których otwarcie zaplanowane jest na drugą połowę 2014 r.  początkowo zatrudni około 1 200 pracowników. Rekrutacja rozpocznie się w październiku tego roku.
Jedno z centrów, których otwarcie planowane jest w 2014 r., zlokalizowane będzie niedaleko Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce. Wynajmowane będzie od firmy Goodman. Natomiast drugie centrum powstanie w Sadach w okolicy Poznania, w gminie Tarnowo Podgórne. Budynek wynajmowany będzie od Panattoni Europe. W 2015 r. zostanie otwarte kolejne centrum logistyczne w Bielanach Wrocławskich, niedaleko pierwszego budynku firmy Amazon, które również wynajmowane będzie od Panattoni Europe. Każdy z obiektów będzie zajmowało powierzchnię ok. 95 tys. mkw. Według zapowiedzi Amazona, w ciągu trzech lat od powstania polskich centrów utworzone zostanie 6 000 stałych miejsc pracy i 9 000 sezonowych – w okresie przedświątecznym.

– Kluczowym powodem decyzji firmy Amazon, oprócz dostępu do znakomitej bazy zatrudnienia, była lokalizacja Polski w centrum Europy oraz bliskie połączenia kraju z kluczowymi rynkami. Polskie centra powstaną, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i moce przerobowe dla dalszego rozwoju firmy Amazon w Europie, nie ma zatem planów zamknięcia jakiegokolwiek z pozostałych centrów logistycznych firmy Amazon funkcjonujących w Europie – zapewnia Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę. – Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie. Nasze inwestycje w Polsce liczymy w setkach milionów euro – dodaje.
– Decyzja firmy Amazon potwierdza, że Polska jest krajem atrakcyjnym pod kątem inwestycji – mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×