Tu jesteś:

Altus TFI przekroczy próg 10 proc. w akcjonariacie Tower Investments

Altus TFI poinformował o objęciu akcji serii C, co spowoduje przekroczenie 10 proc. w kapitale zakładowym Tower Investments. Po zamianie PDA na akcje serii C dewelopera, udział funduszu w warszawskiej spółce wzrośnie do 11,22 proc.  

Od ubiegłego roku Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Altus posiadało ponad 5 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Tower Investments. Deweloper poinformował o zmianie udziału tych funduszy w ogólnej liczbie głosów spółki. Po zamianie PDA na akcje serii C, fundusze inwestycyjne zarządzane przez Altus łącznie będą posiadać 11,22 proc. w kapitale zakładowym Tower Investments. 

Pod koniec roku akcje Tower Investments zadebiutowały na głównym parkiecie GPW. W grudniu spółka przeprowadziła z sukcesem publiczną ofertę nowo emitowanych akcji serii C, z których pozyskała 22,5 mln zł brutto. Zdobyte środki deweloper przeznaczy na zakup wybranych nieruchomości. 

Tower Investments prognozuje, że w roku obrotowym 2017 wypracuje ponad 14 mln zł zysku netto, a w 2018 r. blisko 19,5 mln zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×