Tu jesteś:

Airbus będzie współpracował z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała porozumienie z Airbus Helicopters, producentem śmigłowca EC725 Caracal, który jest proponowany Polsce w przetargu na 70 wielozadaniowych ciężkich śmigłowców wojskowych.

Porozumienie zakłada "tworzenie efektywnych powiązań pomiędzy rozwojem innowacyjnej nauki i przedsiębiorczości na terenach zarządzanych przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną". Współpraca PSSE i Airbusa ma polegać m.in. na realizacji projektów o charakterze rozwojowym dla polskiej gospodarki, tworzeniu programów edukacyjnych podnoszących kwalifikacje przyszłych pracowników w sektorze lotniczym, wspólnym aplikowaniu o środki pomocowe, prezentowaniu potencjału inwestorów PSSE, GPN-T, BPNT, działaniach informacyjno-promocyjnych. Airbus Helicopters nie ukrywa, że zamierza rozwinąć długoletnią działalność w Polsce, by oferować swoje produkty w oparciu o polski przemysł lotniczy. Dwa miesiące temu podczas Balt Military Expo w Gdańsku koncern podpisał porozumienie o współpracy m.in. z Politechniką Gdańską. W ramach porozumienia będą prowadzone wspólne programy badawcze i naukowe. Studenci PG będą odbywać także praktyki inżynierskie w zakładach Airbus Helicopters - czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×