Tu jesteś:

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje swoje działki

Działki przy ul. Rakowickiej w Krakowie

Aż 2,3 tys. ha ziemi i ponad 1,1 tys. budynków o powierzchni 500 tys. mkw. chce w tym roku sprzedać Agencja Mienia Wojskowego (AMW) - informuje Puls Biznesu.

Plan finansowy zakłada uzyskanie rekordowej kwoty 194 mln zł - same nieruchomości mają dać około 140 mln zł. - Do 21 marca udało nam się rozstrzygnąć przetargi na 38 nieruchomości za ponad 22,3 mln zł  - informuje Małgorzata Golińska, rzeczniczka AMW.

Dopiero w ubiegłym roku nabywcę znalazła Twierdza Modlin. Za 35,7 mln zł kupiła ją poznańska firma Konkret. Do sprzedaży w zasobie AMW nadal są działki na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu, przy ul. Rakowickiej w śródmieściu Krakowa, w obrębie projektu urbanistycznego Nowe Miasto, tereny w pobliżu lotniska Poznań-Ławica czy 500-hektarowy teren w Nowym Mieście nad Pilicą. Są też interesujące tereny na działalność turystyczno-rekreacyjną na Półwyspie Helskim czy w Rogowie w Zachodniopomorskiem.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×