Tu jesteś:

ARP zezwoliła na inwestycje w TSSE Wisłosan

ARP udzieliła zgody LG Chem Wrocław Energy na działalność w  TSSE Euro-park Wisłosan, dzięki czemu powstanie tam nowa fabryka baterii do samochodów elektrycznych.

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) w imieniu ministra rozwoju udzieliła LG Chem Wrocław Energy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Wrocław-Kobierzyce w TSSE Euro-Park Wisłosan. Dzięki inwestycji w 2018 r. powstanie fabryka produkująca baterie do samochodów elektrycznych. W nowych zakładach LG Chem zatrudnienie znajdzie ok. 2,5 tys. pracowników.

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, mamy obecnie szansę na to, by co 9 samochód w Europie miał baterię wyprodukowaną w Polsce. Ta inwestycja wpisuje się mocno w polską strategię rozwoju elektromobilności. Zapowiedział też, że w budżecie przyszłorocznym i następnych lat cześć opłat akcyzowych będzie alokowana na fundusz elektromobilności.

Fabryka będzie mogła wyprodukować nawet 100 tys. szt. wysokowydajnych baterii do samochodów elektrycznych. Budowa zostanie ukończona w 2018 r. Fabryka ma być największą tego typu na kontynencie europejskim.

Ponadto LG Chem zainwestowało 1,4 mld zł w LG Chem Wrocław Energy, która zarządza zakładem produkującym baterie oraz udzieliła gwarancji kredytowej 2,8 mld zł.

LG Chem to firma chemiczna, która działa w trzech obszarach biznesowych: petrochemicznym, IT i materiały elektroniczne, oraz rozwiązania energetyczne. Branża chemiczna wytwarza szeroką gamę produktów, od wyrobów petrochemicznych aż po specjalistyczne tworzywa sztuczne. Rozszerza również swój obszar działalności o zaawansowane technologicznie materiały elektroniczne i baterie.

Źródło: Reuters

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×