Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  AMW: Ponad 3 mln złotych za nieruchomość w Świnoujściu, kolejne działki trafią pod młotek

AMW: Ponad 3 mln złotych za nieruchomość w Świnoujściu, kolejne działki trafią pod młotek

archiwum AMW

We wtorek, 4 lutego br. szczeciński Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego pozytywnie rozstrzygnął przetarg na sprzedaż dwóch działek w Świnoujściu. Cena wywoławcza za nieruchomość o powierzchni ponad 0,5 ha wynosiła 3 mln złotych.

Potrzeba było trzech przetargów, żeby dwie nadbrzeżne działki położone w Świnoujściu znalazły nowego właściciela. Zwycięzcą licytacji został Zarząd Portów Szczecin i Świnoujście, który był dotychczasowym dzierżawcą tego terenu. To pozwoli mu na realizację zaplanowanych tam inwestycji i przystosowanie nabrzeża do obsługi promów o zasięgu międzynarodowym. Kandydat na nabywcę za nieruchomość o powierzchni niemal 5700 mkw. zapłaci 3 mln 30 tys. złotych. Obie sprzedane działki znajdują się w granicach portu morskiego.

W najbliższym miesiącu Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie wystawi na sprzedaż kilka interesujących działek położonych w północno-zachodniej części kraju. 28 lutego br. pod młotek trafi kolejna nieruchomość usytuowana w Świnoujściu – obiekty po 8 Flotylli Obrony Wybrzeża przy ul. Bohaterów Września 31. Potencjalny inwestor będzie musiał za nie zapłacić co najmniej 2 mln 200 tys. złotych. Oprócz niej do kupienia będą tereny w Rogowie (gmina Trzebiatów), których ceny wywoławcze zależnie od powierzchni wahają się od 1 mln 280 tys. do 3 mln 350 tys. złotych oraz 1-hektrowa działka z budynkami o charakterze warsztatowo –magazynowym w Stargardzie Szczecińskim przy ul. Żeglarskiej za 800 tys. zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×